Prírodná kozmetika - NAOMI Biocosmetics

PrírOdná kozmetika

Vždy sme brali ohľad na životné prostredie a kvalitu surovín, a preto naša bio & vegánska kozmetika NAOMI BioCosmetics® je patrične hrdá na to, že sa môže zaradiť medzi kvalitnú certifikovanú prírodnú kozmetiku.

PREČO PRÍRODNÁ KOZMETIKA

Koža je živý orgán, ktorý dokáže rozpoznať rastlinné aktívne látky. Keďže rastlinky majú výnimočné vlastnosti, pleť ich doslova miluje. Aktívne rastlinné látky majú za úlohu umožniť pleťovej bunke, aby maximálne využila ich účinky a zobrala si z nich to najlepšie.

Termín “prírodná kozmetika“ by mala označovať čistú kozmetiku zloženú z prírodných zložiek. Žiaľ, mnohokrát sa týmto označením ohrádzajú produkty, ktoré vôbec nie sú 100% prírodné, čo však zistíte až pri podrobnom preštudovaní etikiet.

KÚPIŤ TU

Zárukou kvality a pravosti sú certifikáty, ktoré udeľujú nezávislé inštitúcie. Aby kozmetická značka získala certifikát, musí spĺňať podmienky týkajúce sa zloženia, procesu výroby, testovania produktov, využitia pracovnej sily, získavania surovín, spôsob konzervácie a parfemácie. Každý certifikát má svoje vlastné prísne podmienky pre udelenie. O každom certifikáte si tiež nájdete dostatok informácií na internete, a tak zistíte, čo značka vašej kozmetiky ponúka a zaručuje.

ROZOZNAJTE KVALITNÚ PRÍRODNÚ KOZMETIKU

Základom prípravku by mali byť rastlinné oleje, ako napríklad mandľový, sójový, olivový, slnečnicový, bambucké maslo a iné. Kvalitná prírodná kozmetika by nemala obsahovať ako náhradu rastlinných olejov vedľajšie ropné produkty ako parafín, vazelínu, mikrokryštalický vosk, ceresin a ďalšie. Tieto lacné náhražky upchávajú póry a znemožňujú pokožke voľne dýchať. Navyše sa hromaždením usádzajú v lymfatických uzlinách.

Prírodná kozmetika by taktiež mala obsahovať len tenzidy rastlinného pôvodu. Bežné sprchové gély, šampóny a ďalšie podobné produkty obsahujú tenzidy, teda látky, ktoré čistia, odmasťujú a penia. Rastlinné tenzidy sú oveľa jemnejšie, čistia bez podráždenia, nepenia toľko a pokožku nevysušujú. Syntetické tenzidy, ktoré sa používajú aj na priemyselné čistenie, silne odmasťujú a narúšajú ochranný plášť pokožky.

Ak si chcete byť isté, že kozmetika, ktorú používate je 100% prírodná, zamerajte sa aj na konzervanty, ktoré obsahuje. Prírodné produkty sú totiž koncipované tak, aby sa konzervovalo čo najmenej a používajú sa len také konzervanty, ktoré sú povolené v rámci ich certifikátu. Kvalitné značky prírodnej kozmetiky používajú na konzervovanie zväčša prírodné látky ako vitamín E či éterické oleje.

Čo sa týka vône prírodnej kozmetiky, mnoho prírodných produktov je neparfemovaných a majú svoju prirodzenú vôňu podľa obsiahnutých surovín, alebo obsahujú ako parfém éterické oleje. Nájdu sa však aj také značky, ktoré obsahujú syntetické parfémy. Tie sú podľa niektorých certifikátov povolené, avšak musia byť hypoalergénne a sú prísne kontrolované.

Prírodná kozmetika obsahuje len farbivá prírodného pôvodu z rastlín a minerálov.

Keďže veľa kozmetických produktov obsahuje olej a vodu, musia obsahovať aj emulgátor, ktorý tieto zložky spojí. Prírodná kozmetika obsahuje výlučne prírodné emulgátory, a to len v nevyhnutnom množstve.

Ďalším znakom kvalitnej prírodnej kozmetiky je ten, že nie je testovaná na zvieratách a v žiadnom prípade nesmie obsahovať suroviny z mŕtvych zvierat. Čo sa týka živočíšnych produktov ako včelí vosk, materská kašička, lanolín, mlieko či med, tie niektoré značky prírodnej kozmetiky používajú, iné nie. Záleží od certifikátu, ktorým značka disponuje.

Výrobcovia certifikovanej prírodnej kozmetiky sa tiež zaručujú aj za transparentnosť procesu výroby, ekologickú šetrnosť výroby, recyklovateľnosť obalov a čo najmenej odpadu. Takisto prihliadajú na šetrný spôsob zberu rastlín s prihliadnutím na ochranu životného prostredia.


Hore