Vegánska kozmetika BIO - NAOMI Biocosmetics

Vegánska kozmetika

Vegánska kozmetika

Ak vás zaujíma zdravý životný štýl a vyhľadávate kozmetiku, pri ktorej neboli použité žiadne živočísne produkty a neboli vykonávané žiadne testy na zvieratách, naša vegánska kozmetika NAOMI BioCosmetics® je pre vás to pravé.

Čo je vegánska kozmetikaVEGÁNSKA KOZMETIKA V KOCKE

Väčšina ľudí si pod pojmom vegánstvo predstaví len obmedzenie v strave, ktoré súvisí s vylúčením výrobkov pochádzajúcich zo živočíšnej výroby. Vegánstvo sa však v posledných rokoch stáva zodpovedným životným štýlom a hlási sa k nemu čoraz viac ľudí, pričom neostáva už len pri jedle. Princípy vegánstva sa rozšírili aj do kozmetického priemyslu.

Vegáni rešpektujú práva zvierat a odmietajú používať výrobky či ingrediencie, ktoré z nich pochádzajú, a to nielen pri strave, ale aj pri výbere oblečenia či kozmetiky. Po celom svete sa rozmáhajú reštaurácie, ktoré ponúkajú zákazníkom vegánske jedlá. Rovnako narastá aj počet svetových módnych návrhárov, ktorí svoje modely tvoria z umelej kože či kožušiny. Vegánstvo je zároveň spojené s krásnou myšlienkou, že: 

Vegánska kozmetika a vegánstvo ako životný trend

"správať sa k životnému prostrediu ekologicky,
znamená voliť si produkty každodennej potreby
s ohľadom na prírodu."

Vegánska kozmetika v kockeOBJEDNAŤ

Vegánska kozmetika - životný trend Vegánska kozmetika sa zvyčajne označuje logom kvetu Vegan Society, ktoré naznačuje, že výrobky s týmto logom neboli testované na zvieratách, ale ani neobsahujú žiadne látky živočísneho pôvodu, vrátane vosku, mlieka, medu či včelej materskej kašičky. Hoci zloženie produktov musí uvádzať všetky ingrediencie, nemusí však označovať akého pôvodu daná zložka je, teda či pochádza z rastlín alebo zvierat. Ak si chcete byť teda isté, že produkty, ktoré kupujete sú vegánskeho pôvodu, hľadajte na obaloch práve toto logo.

Podľa prieskumu vegánsku kozmetiku najčastejšie vyhľadávajú mladé dievčatá a ženy, ktoré sú uvedomelé, záleží im na životnom prostredí a pri výbere kozmetiky ich zaujíma, či bol výrobok testovaný na zvieratách. U nás je to až 60% Sloveniek. Preto mnohé slovenské i zahraničné kozmetické firmy sa snažia tomuto trendu prispôsobiť a vo svojich produktoch začínajú nahrádzať živočíšne zložky čisto rastlinnými.

V posledných rokoch sme svedkami rastúcej popularity vegánskej kozmetiky
a vegánskych produktov vôbec. Spotrebiteľky stále viac venujú pozornosť zloženiu
produktov a na obaloch vyhľadávajú označenie „Vegan“.


Hore