Bio kozmetika - NAOMI Biocosmetics

Natural cosmetics

BIO KOZMETIKA

ČO JE BIOPRODUKT?

Pod pojmom bioprodukt alebo biovýrobok sa rozumie surovina alebo výrobok zo suroviny rastlinného alebo živočíšneho pôvodu získané v ekologickom poľnohospodárstve, v ktorom sa hospodári šetrným spôsobom k zvieratám, pôde, rastlinám a celkovo k prírode. Nepoužívajú sa pesticídy, umelé hnojivá, ani geneticky modifikované organizmy (GMO). Zvieratám sa poskytuje dostatok starostlivosti, kvalitné krmivo, životný priestor pre pastvu i odpočinok. Pri spracovaní bioproduktov nie sú použité umelé farbivá, aromatické ani konzervačné látky, dochucovadlá a ďalšie cudzorodé prídavné látky.
KÚPIŤ TU

Čo znamená BIO kozmetika

WHAT ARENATURAL COSMETICSBIO kozmetika (z ang. Organic) je vyrobená z certifikovaných biologických rastlinných výťažkov a je šetrnejšia k životnému prostrediu. Vyrába sa v súlade s ekologickým poľnohospodárstvom, ktoré vychádza z prirodzených tradičných výrobných procesov obrábania pôdy bez umelých hnojív a pesticídov.

Ingrediencie sa vyskytujú prirodzene v prírode, sú organicky pestované, avšak môžu byť chemicky upravené povolenými a šetrnými postupmi, ktoré schvaľujú certifikačné spoločnosti.

BIO kozmetika je šetrnejšia k životnému prostrediu, vyrába sa v súlade s ekologickým poľnohospodárstvom, dbá na ochranu životného prostredia a prírodných zdrojov, neobsahuje parabény ani umelé konzervačné látky, kovy či glutén. Nie je testovaná na zvieratách. Produkty sú kontrolované prestížnymi laboratóriami, ktoré výrobcom udeľujú nezávislé osvedčenia.

BIO kozmetika alebo aj organická kozmetika okrem toho, že je skutočne prírodnou kozmetikou, musí spĺňať aj určité prísne podmienky, podľa ktorých je certifikovaná. Tu sú už navyše sledované úplne všetky faktory, ktoré s rastlinou/surovinou súvisia – spôsob pestovania, samotná pôda, zber úrody, uskladnenie, spracovanie, výroba bio produktu, obaly. Ide teda o súbor veľmi prísnych pravidiel a kontroly.

PREČO POUŽÍVAŤ BIO KOZMETIKU

  • - lebo naša pokožka a telo milujú biokozmetiku – organická kozmetika jednoducho robí našu pleť krásnejšou!

  • - lebo jej zloženie je pre naše telo prirodzené

  • - lebo biokozmetika neohrozuje naše dlhodobé zdravie ani prostredie okolo nás

  • - dávame si pozor na to, čo jeme – naniesť niečo na pokožku, znamená pre náš organizmus to isté

Kvalitná biokozmetika nie je agresívna, a to ani v prenesenom zmysle – nepotláča problém, ale snaží sa prirodzene obnoviť rovnováhu pleti a podporiť jej vlastnú silu, regenerovať a chrániť.


Hore